woensdag 2 augustus 2006

Picnic 06: het absolute droomcongres


In de laatste briefing van Trendwatching stuitte ik op een aankondiging voor het congres Picnic 06: Cross Media Week, in september in Amsterdam. Nu had ik daar al eerder over gelezen maar ik had mezelf nog niet zo in het programma verdiept. Dat heb ik nu wel gedaan en ik ben helemaal enthousiast geworden. Je vindt het programma ook op de site zelf maar het duidelijkste overzicht vind je in het PDF-bestand dat je kunt downloaden.

Na de openingspicnic op woensdag de 27e wordt er eerst gesproken over steden als digitale gemeenschappen en is er vervolgens een openingsreceptie waar naast Cohen ook Brewster Kahle, van Archive.org spreekt.

De volgende dag staat in het teken van creativiteit en samenwerking waarbij 's ochtends de nadruk ligt op ontwerp en idee en 's middags op burgerjournalistiek en conversaties als bron van informatie. In de ochtend wordt er onder meer gesproken door iemand van Pixar en 's middags onder meer door de man waar ik laatst al over schreef, Dan Gillmor. En door John de Mol. En dan rond 15.00 uur niks geen wegtrekkertjes vanwege lange en saaie presentaties: dan gaat er gesproken worden over virtuele werelden en echte levens, over Second Life en Eccky, de virtuele baby van MSN, en over Habbo Hotel en Machinima, de nieuwe vorm van filmmaken.
Essentiƫle zaken! Hier kan je leren!

En dan om een biertje? Niks ervan! Door moeten we, door. Want we gaan praten over de impact van myspace en de 111 kanalen en 94 sites van MTV.

Maar dan is het 18.00 en gaan we niet staan klammen in een zaal vol pakken. Niks d'r van! We gaan bbq'en tot een uur of twaalf.

Vrijdag om 07.00 uur uit de veren want het ontbijt is om 08.00 waarna we meteen aan de slag gaan met de toekomst van de media, consumententrends en convergentie. Met sprekers van o.a. Nokia, Ilse en Trendwatching. Of neem je liever de tweede lijn? Die over viral en experiential marketing, over gaming en branded entertainment? Waar Heineken laat zien wat zij met hip hop doen, over hun televisienetwerk in clubs?
Of toch de derde lijn? Over de verbondenheid der dingen, over ambiƫnte intelligentie en interactie?

Het is een prijzig grapje dit congres maar wat lijkt het me interessant! Ik zou er graag een jaar lang andere evenementen voor laten schieten, in ruil voor een bezoek.

Je weet maar nooit....maar ik hoop in ieder geval dat alle presentaties en workshops achteraf (of live) ook online te bewonderen zijn.

@